Registruotis

Miofascialiniai meridianai (Anatominės Myers‘o grandinės)

Šis kursas gali būti įdomus:

 • Masažuotojams;
 • Manualiniams terapeutams;
 • Osteopatams;
 • Fitneso treneriams;
 • Jogos, pilateso ir gydomosios mankštos instruktoriams.

 

Myers‘o knyga „Anatominės grandinės“ sukėlė tikrą revoliuciją ir perversmą visų kūno skulptorių ir gydytojų mąstyme.

Knygoje pateikiama daugybė papildymų ir komentarų, ir, deja, ji yra labai sunkiai suprantama. Štai todėl mes siūlome atvykti į seminarą „Anatominės Myers‘o grandinės“. Šis kursas padės suprasti anatominius miofascialinius meridianus ir praktiškai pritaikyti šią teoriją.

Išaiškinsime kiekvieną anatominį meridianą atskirai su paaiškinimais, kaip galėsite šias žinias panaudoti savo darbe, pagerinti savo profesinį lygį, o tai reiškia pritraukti daugiau klientų. Jei lankotės sporto klube ar jogos centre, ši medžiaga padės suprasti tam tikrų pratimų reikšmę, geriau pažinti savo kūną ir gauti daugiau naudos iš užsiėmimų.

Kiekvienas kūno raumuo suvyniotas į atskirą „pakuotę“, vadinamą fascija, raumenų grupės yra supakuojamos į dar didesnes „pakuotes“. Dabar įsivaizduokite ilgą pakuotę iš besitempiančios elastingos medžiagos, turinčios daug kišenių, kuriose yra įsitvirtinę raumenys. Ši „pakuotė“ pritvirtinta prie skeleto atskirose vietose – pavyzdžiui, prie pėdos pirštų kaulų. Šias ilgas fascialines-raumenų pakuotes, Tomas Myers pavadino anatominėmis grandinėmis, dėl to, kad tai pakartoja judesio vektorius.

Grandinių kelyje gali atsirasti kliūčių – blokų, užspaudimų pavidalu, kurie veikia judėjimą visoje linijoje, būtent todėl kaklo skausmas dažnai būna susijęs su plokščiomis pėdomis ar neištemptomis kelio sausgyslėmis.

Efektyvi raumenų blokų ir laikysenos sutrikimų korekcija, tinkamas teipavimas ir manualinė terapija šiandien yra neįsivaizduojami, be žinių apie šias grandinių linijas.

 

Klasikinis vietinis skausmingų sričių gydymas gali būti neveiksmingas ir kartais sukelti paūmėjimą dėl vienos iš bendrosios sistemos jungčių įtempimo.

4

 

SEMINARO PROGRAMOJE

Kursas išsamiai išnagrinės anatominius ir fiziologinius biomechanikos ir kineziologijos bruožus raumenų-fascialinių tarpusavio ryšių srityse, šešių pagrindinių raumenų-fascialinių meridianų topografiją ir išsamiai pademonstruos ant kūno.

Naudojant masažą ar kitą poveikio būdą, specialistas sugebės atstatyti paciento normalią raumenų pusiausvyrą. Atkurti nuolatinę pacientų raumenų įtampos pusiausvyrą. Tokio gydymo rezultatas išlieka ilgą laiką. Masažas ir miofascialinių meridianų pratimai taip pat naudojami sportininkų paruošime: darbas su problemine sritimi pagerina kūno dinamiką, gerina treniruočių poveikį.

1 Diena:

 1. Superficial Back Line (Paviršinė dorsalinė linija). Testavimas. Terapija.
 2. 2. Superficial Front Line (Paviršinė priekinė linija). Terapija.
 3. Lateral Line (Šoninė linija). Testavimas. Terapija.

2 Diena:

 1. Spiral Line (Spiralinė linija). Testavimas. Terapija.
 2. Deep Front Line (Gili priekinė linija). Testavimas. Terapija.
 3. Front Arm Lines and Back Arm Lines (Miofascialinė rankos linija). Testavimas. Terapija.

Dėstytojas: Peter Hodulov – fizioterapeutas, Tarptautinės Estijos masažo ir terapijos akademijos pagrindinis dėstytojas (Talinas, Estija).

Registracija ir papildoma informacija: mokymai@ispado.lt/ 8612 53 998

Trukmė: 20 ak. val.