Lietuvos masažo čempionės 2017 m. ruošiasi Pasaulio masažo čempionatui Maskvoje

Jūratė Gudaitė – Pabaltijos šalių masažo čempionato 2017 m. I-vietos nugalėtoja ir Laurita Dvoreckytė – Lietuvos SPA masažuotojų čempionato 2017 m. I – vietos laimėtoja, šiuo metu besiruošiančios Pasaulio masažo čempionatui, kuris įvyks 2017 m. gruodžio 2-3 d. Maskvoje. Nutarėme pakalbinti čempiones ir daugiau sužinoti apie jų masažuotojo kelią, masažo čempionatus ir kitas smulkmenas.

 • Kokie Jūsų pomėgiai?
 • Laurita: Pomėgių turiu daug. Galbūt daug ką nulemia sezonai. Priklausomai nuo laiko, pasiskirstau kurie tuo metu labiausiai traukia. Šiuo metu užsiimu sportu, knygų skaitymu ir pirties ritualais.
 • Jūratė: Mėgstu sportą, žaidžiu rankinį, šiuo metu priklausau veteranų komandai: HC „Kauno Ąžuolas“, domiuosi istoriniais filmais arba filmais paremtais tikrais faktais.
  Jūratė Gudaitė (Pabaltijos šalių masažo čempionato I vietos laimėtoja)

  Jūratė Gudaitė (Pabaltijos šalių masažo čempionato I vietos laimėtoja)

 • Diena, kai nutarėte pasirinkti masažuotojo kelią?
 • Laurita: Labai netikėtai. Studijavau grožio terapiją. Antrame kurse prasidėjo masažų paskaitos. Kai tik pradėjome dirbti rankos prilipo, masažavo ir nesustojo. Norėjau kuo daugiau sužinoti, daugiau padaryti, daugiau pamatyti. Gyvenimas pradėjo suktis aplink masažus. Tada ir supratau, kad negalime paleisti tokio džiaugsmo.
 • Jūratė: Niekada sąmoningai to nesiekiau, nuo vaikystės svajojau apie mediciną, gydytojo darbą, norėjau padėti žmonėms. Tačiau nutiko taip, kad medicinos nepasirinkau, bet pasukus kitu keliu, mintis padėti žmonėms nepaleido. Tiesiog iššaušo diena, kai nutariau jog atėjo metas kažką gyvenime keisti ir pradėti mokytis būtent šio amato, tada ir sekė daugybė mokymų, tobulinimosi kursų. Manau, kai likimas suvedė mane su mano mokytoja Laura Janušoniene abejonių dėl pasirinktos krypties nebeliko. Tai žmogus kuris labai daug įkvėpė mane, padrąsino ir motyvavo. Manau, kad neesu toli nutolus nuo gydytojo darbo, nes masažuotojo ir gydytojo darbas panašus tuo, kad abiejų prisilietimas gydo.
 • Ar atsimenate akimirką, kai pirmą kartą teko atlikti savarankiškai masažą pirmam klientui?Kaip jautėtės?
 • Laurita: Atsimenu tikrai. Viskas buvo kaip per pirmą vairavimą. Nugara šlapia, karšta. Kaip ir žinai, ką daryti, bet dar nedrąsu. Visas stresas užsimiršo pradėjus daryti masažą. Rankos slydo, klientas miegojo ir viskas sekėsi gerai.
  Photo Andrius Pelakauskas © 2017 by Fotopolis.lt #fotopolis #andriuspelakauskas #event #photography #nikon #SPA #Birstonas #eglessanatorija

  Laurita Dvoreckytė (Lietuvos SPA masažuotojų čempionato I – ietos laimėtoja) Photo Andrius Pelakauskas © 2017 by Fotopolis.lt

 • Jūratė: Tikrai atsimenu, nes kaustė baimė ar galėsiu liestis prie kūno, tačiau po pirmų mokymų abejonės ir baimės dingo ir supratau, kad tai mano kelias, kuris man vis labiau patinka.
 • Kas yra geras masažutojas Jūsų akimis?
 • Laurita: Geras masažuotojas yra tas, kuris gali kiekvienam individualiai pritaikyti masažų technikas. Taip pat turi pajusti žmogų. Netgi pabrėžiu žmogų, o ne klientą. Specialistas žmogų liečia, masažuoja. Tie judesiai yra ne tik susiję su raumens šildymu ar maigymu, o ir su siela. Aš jaučiuosi gera specialistė tada, kai žmogus po masažo išeina lyg naujai gimęs, lyg su sparnais. Man svarbiausia kliento šypsena, atgauta ramybė.
  J. Gudaitė

  J. Gudaitė

 • Jūratė: Manau tai žmogus, kuris nebūtinai moka visas įmanomas masažo technikas, ar yra stažavęsis įvairiose šalyse. Manau geram masažuotojui visų pirma svarbiausia pojūtis kito žmogaus, įsijautimas į kito kūną, tai tam tikra energetika ir beabėjo meilė savo darbui, toliau seka nuolatinis tobulinimasis, žinios, žmogaus anatomijos išmanymas.
 • Kas pastūmėjo Jus sudalyvauti masažo čempionatuose 2017 m?
 • Laurita: Esu jau ne vieną kartą dalyvavusi čempionate. Tik viskas buvo labai greitai. Po studentų čempionato iš karto i europos čempionatą patekau. Nežinojau kaip viskas vyksta. Kokie yra stiprūs kolegos. Dabar turiu surinktos patirties, kurią galėčiau parodyti. Todėl viską, ką supratau, kuo domėjausi per 3 metus, parodžiau.
 • Jūratė: Tuo metu nesenai buvau pradėjus dirbti viename didžiausių Lietuvos SPA centrų, kai gavau pasiūlymą sudalyvauti Pabaltijos šalių masažo čempionate. Buvo daug streso, bet ir įgavau pasitikėjimo, kad manimi pasitiki toks man svarbus žmogus, tikra masažo profesionalė L. Janušonienė, kuri mane mokė ne tik įvairių technikų, bet ir kitų subtilių vidinių dalykų, kurie nėra parašyti jokiame mokomajame vadovėlyje.
 • Kokie patarimai kitiems tokių čempionatų dalyviams arba kaip manote, kas lėmė Jūsų laimėjimą?
 • Laurita: Laimėjimą manau lėmė nuoširdumas, patirtis ir svarbiausia komanda. Laisvoji programa yra būtent tai, kas atspindi specialisto širdį. Visi judesiai yra išjaučiami. Atiduodi visą save žmogui, kurį masažuoji. Taip parodomas specialisto vidus. Žinoma, visų šių judesių neįmanoma išjausti be patirities. Ją parodome klasikiniame nugaros masaže ir teorijoje. Ji yra tikrai svarbi. O kiek tos patirites reikia, pajaučiame tik mes patys. Ir be abejonės komanda! Aš net kartais pagalvoju, už ką aplink mane yra tokie nuostabūs žmonės. Tinkami žmonės. Mes sulipom, mes atidavėm laiką, paaukojom nervus, bet išlikom kaip vienas. Tai pirmi dalykai apie kuriuos pagalvojau.
 • Jūratė: Buvo didžiulė įtampa, tačiau tik prisiliečiau prie kūno ir nebemačiau aplink nieko, nei teisėjų, nei žiūrovų, dingo baimė, tiesiog dariau savo darbą taip, kaip moku geriausiai. Turbūt tas įsijautimas, susikoncentravimas į klientą būtent ir lėmė mano laimėjimą.
  L. Dvoreckytė

  L. Dvoreckytė

 • Ką dar be pirmosios vietos parsivežėte iš čempionatų?
 • Laurita: Kiekvienas žingsnis mums duoda vis naują patirtį. Dar kartą įsitikinau kaip myliu savo darbą. Pamačiau dalykus, kurių galbūt anksčiau nepastebėjau. Per kiekvieną čempionatą turiu stiprią baimę. Ir kiekvieną kartą parsivežu dar didesnį jausmą, kad nugalėjau savo baimes, perlipau per save, susikaupiau, ir padariau!
 • Jūratė: Didžiulį pasitikėjimą ir dar didesnį norą tobulėti ir eiti pirmyn. Taip pat galimybę atstovauti pabaltijos šalis Pasaulio masažo čempionate.
 • Pasaulio masažo čempionatas jau visai netrukus š.m. gruodžio 2-3 d. Maskvoje, kaip jam ruošiatės? Kokie planai?
 • Laurita: Ruošiuosi aš jam visą laiką nuo pat studijų. Tai buvo mano „KADANORS“ svajonė. Tik netikėjau, kad taip greitai ji ateis. Ruošiamės ir planuojame parodyti patobulintą programą. Atstovauti Lietuvai yra didelė garbė. Todėl važiuosime ir parodysime kas geriausia.
 • Jūratė: Ketinu dalyvauti su Pabaltijos masažo čempionato programa, tik šiek tiek ją dar patobulinsiu. Jaudinuosi visų pirma dėl to, kad atstovausiu ne tik Lietuvą, bet ir Pabaltijos šalis, nenoriu nuvilti savo mokytojų, žmonių kurie padeda ruoštis.