Švediško masažo privalumai (jo nauda sveikatai)

Švediško masažo ISPADO akademijos dėst. K. Bružė)Švediško (viso kūno) masažo valanda yra lygiavertė 8 valandų gero miego. Švediškas masažas yra vienas iš populiariausių tipo masažų, kuris padeda sumažinti fizinę ir protinę įtampą. Archeologiniai tyrimai rodo, kad šio masažo terapija buvo populiari daugelyje senovės civilizacijų. Gydytojai naudojo šį individualų masažą gydant specifinius negalavimus nuo traumų tūkstančius metų. Tai bene seniausias ir geriausias alternatyvus gydymas. Yra šimtai rūšių, stilių ir metodų masažų, pavyzdžiui, taškinis masažas, giliųjų audinių, shiatsu, karštų akmenų, sporto, Tailando masažas ir refleksologiją ir tt.. Populiariausias ir mėgstamiausias yra Švediškas masažas, tai viso kūno gydomasis masažas, kuris skatina raumenų ir sąnarių atsipalaidavimą.

 

Masažo terapijos privalumai daugiausia priklausys nuo kliento būklės, atlikimo dažnio ir trukmės, bei masažo seansų.

Kas yra švediškas masažas

1878, Olandų masažuotojas Johanas Georgas Mezger naudojo šiuos penkis Prancūziškus pagrindinius masažo būdus. Jis tai pirmą kartą pavadino „Švediško masažo sistema”.

1. Effleurage: Tai reiškia „paliesti švelniai”.

2. Petrissage: Tai reiškia, minkyti, taip pat atsargiai keldami, presuodami nespaudžiant stipriai kūno dalių.

3. Friction: Trinimas ratu.

4. Tapotement: Tai reiškia pagyvėjimą, judesius ant kūno, su pirštais, „kvėpuoti rankomis”.

5. Vibracija: Sujudinant tam tikrus raumenis. Tai reiškia greitus judesius įvairiomis kryptimis.

 

Švediško masažo privalumai

✦ 1. Šis kūno masažas skatina atsipalaidavimą. Jis gali pasirodyti jauninantis, nuotaiką stiprinantis ir energizuojantis.

✦ 2. Per porą mėnesių šio reguliariaus masažo, pacientams, kuriems diagnozuotas osteoartritas, pagerėja paveiktų sąnarių funkcija, ypač kelių. Nauda sveikatai, naudojant Švediško masažo terapiją, gali skirtis nuo paciento sergamumo tipo ir sunkumo, taip pat būklės.

✦ 3. Masažas padeda atsikratyti susikaupusių toksinų (pavyzdžiui, pieno rūgšties). Tokiu būdu, padeda pašalinti įvairių ligų priežastis.

✦ 4. Jis pagerina kraujotaką. Šio rezultato pasekoje, ląstelės gauna daugiau maistinių medžiagų ir deguonies. Tai padeda pagerinti kūno sistemų ir organų funkciją, stiprina imuninę sistemą sumažindami įvairių ligų susirgimus.

✦ 5. Jis padidina lankstumą (diapazonas) mažina sąnarių sustingimą, skausmą ir įtampą. Tai savo ruožtu gerina asmens mobilumą. Padidėjęs fizinis aktyvumas padeda pagerinti bendrą sveikatos būklę.

✦ 6. Gerina kraujotaką, taip žymiai sumažindamas gijimo laiką ir skatina greitą atsigavimą.

✦ 7. Padeda sumažinti psichinę įtampą, mažinant streso hormonų, pavyzdžiui kortizolio kiekį. Tyrimai rodo, kad masažas padeda sumažinti arginino (vazopresino-hormonas), kuris skatina kortizolio išsiskyrimą kraujyje. Perteklinis kortizolio kiekis trukdo imuninei sistemai funkcionuoti. Be to, papildomai kortizolis gali sukelti svorio padidėjimą. Taigi, masažas padeda palaikyti svorį ir sveikatą.

✦ 8. Nuolatinis masažas su eteriniais aliejais gali pasiūlyti spindinčią ir jaunyste spinduliuojančią odą.

✦ 9. Effleurage padeda sušilti raumenims.

✦ 10. Masažas padeda skaidyti randų audinius.

✦ 11. Padeda sportininkams pasiruošti ir atsigauti po sudėtingiausių treniruočių. Jis atpalaiduoja ir minkština įtemptus raumenis.

✦ 12. Nuolatinis masažas skatina protinį ir fizinį atsinaujinimą.

✦ 13. Masažas mažina stresą susijusį su galvos skausmu ir migrena. Įvairūs tyrimai parodė, kad masažas gali sumažinti depresijos ir nerimo simptomus.

✦ 14. 2003 m. tyrimai nustatė, kad masažas gali sumažinti skausmą malšinančių vaistų poreikį, esant nuolatiniam nugaros skausmui- 36%. Masažo terapija gali būti labai efektyvus būdas nugaros skausmui malšinti.

✦ 15. Gerina miego kokybę.

ISPADO akademijos Švediško masažo mokymus sekite mūsųtvarkaraštyje čia…

Registracija: mokymai@ispado.lt

Daugiau apie kitas masažo technikas plačiau: https://ispado.lt/kuno-masazo-technikos/