Kompleksinis limfos tekėjimo sutrikimų gydymas
Kvalifikacijos tobulinimo kursai „Kompleksinis limfos tekėjimo sutrikimų gydymas”
Limfoedema yra nenormalus baltymais turtingo skysčio susikaupimas intraaudininiame tarpe, kuris sukelia chronišką uždegimą, tinimą ir fibrozinio audinio formavimąsi. Limfoedema gali formuotis galūnėse (rankose, kojose), kaklo ir veido srityje, lytiniuose organuose ir žarnyne.
Masažuotojai, kineziterapeutai išmokę šį metodą galės jį pritaikyti pacientams turintiems limfos tekėjimo sutrikimus, bet kokio pobūdžio tinimus, tai taikoma po traumų, klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijų, onkologiniams pacientams po krūties ir gimdos operacijų, po prostatos operacijų, po plastinių operacijų, turintiems lėtinį venų nepakankamumą, esant įvairaus tipo tinimams.
Ypač aktuali technika specialistams, dirbantiems reabilitacijos centruose, gydymo įstaigose, plastinių operacijų klinikose.
Limfoedema skirstoma į du tipus:
- Pirminė – įgimta limfinės sistemos patologija.
- Antrinė – įgyta.
Limfoedemos atsiradimo priežastys:
- Limfmazgių pašalinimas operacijos metu (ypač po krūtų, gimdos operacijų);
- Po spindulinės ar radiacinės terapijos;
- Odos infekcijos, parazitų sukeltos infekcijos;
- Nutukimas;
- Traumos;
- Piktybiniai augliai;
- Chroniškas venų nepakankamumas.
Dažniausi simtomai:
- tinimas, pilnumo ir sunkumo jausmas;
- odos tempimas, odos spalvos pasikeitimas;
- sumažėjusi judesių amplitudė sąnariuose;
- diskomfortas.
Gydymą sudaro:
- Manualinis limfos drenažas (masažas) (MLD)
Dr. Vodder ir jo žmonos masažo technika sukurta ir užpatentuota 1935m. Tai masažo technika skatinanti ir reguliuojanti limfos nutekėjimą. Masažas atliekamas rankomis limfos tekėjimo kryptimi.
- Kompresinis bintavimas porolonais ir elastiniais bintais
Pacientams atliekamas specialus bintavimas. Naudojams porolonas (atliekama individuali iškarpa), kuris apvyniojamas mažo tamprumo elastiniais bintais. Tai sudaro spaudimą judėjimo metu, o judant aktyvėjanti raumenų pulsacija stimuliuoja paviršinius limfos indus. Bintavimas suminkština sukietėjusius audinius ir tai padaro masažą dar efektyvesniu. Tokiu būdu sumažinamas limfos grįžimas ir tinimas.
- Kineziterapija
Organizme nėra atskiros širdies limfai varinėti. Tada kyla klausimas, o kaip ta limfa juda? Aplink limfagysles yra raumenys. Raumenims susitraukiant limfa stumiama aukštyn ir vožtuvas užsidaro, kad ji negrįžtų atgal. Tačiau, jei raumenys nedirba, tai ir limfa negali judėti. Supažindinama su pratimais, kurius reikia skirti pacientui bei ko vengti.
- Kompresinių rankovių ar kojinių naudojimas
- Odos ir nagų priežiūra
- Savęs priežiūros mokymas
- Kinezioteipavimas
- Darbas su randais
MOKYMŲ INFORMACIJA
Dėstytojas | Giedra Bušmanienė |
Trukmė | 2 dienos (20 ak. val.) |
Laikas (preliminarus) | 10:00-17:00 |
Kaina | 280 Eur |
Tiksli mokymų vieta ir patikslintas laikas pranešamas užsiregistravusiems ir patvirtintiems mokymų dalyviams likus 5-7 dienoms iki mokymų pradžios.
Baigus kursus išduodamas sertifikatas, tinkamas įgyti/tęsti masažuotojo, kineziterapeuto, ergoterapeuto (visų profesinių kvalifikacijų), fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo licencijas (galioja 5 metus nuo tobulinimo kursų baigimo datos).
Trukmė: 20 ak. val.