Registruotis

Giliųjų audinių masažas (Deep tissue)

Giliųjų audinių masažas skirtas jungiamajam audiniui atkurti. Daugiau nei 50% kūno masės sudaro jungiamasis audinys. Gilųjų audinių masažo tikslas  – atstatyti normalų fascijų ir sausgyslių ilgį. Sutrumpėjus fascijoms visuomet atsiranda problemos su raumenimis. Pats organizmas su miofascialinėmis  problemomis nesusitvarko. Fascijos yra sujungtos į  vientisą audinių sistemą, nepertraukiamą nuo galvos iki pėdų iš išorės į vidų. Be pertrūkio, fascijos  sudaro  jungtis viduje ir tarp kaulų. Prasiskverbiant  per visas kūno struktūras, fascijos ne tik apvynioja kiekvieną struktūrą, raumenis, organus, nervus, audinius, kraujagysles, bet   prasiskverbia į juos suformuodamos matricą ir atramą. Fascija susideda iš vidinio ir išorinio apvalkalo, tarp kurių yra substancija, savo sudėtimi primenanti pulpinį branduolį (leidžiantį absorbuoti skystį iš priklausiančių audinių ). Tikslinio poveikio metu į fascialinius kontūrus, atsiranda elektrinis potencialas, kuris  keičia biocheminę medžiagos, esančios tarpfascialinėnje erdvėje, sudėtį ir audinys pats pradeda temptis. Mūsų delnas gali jausti judesių aktyvumą kelių mikronų diapazone, kas leidžia panaudori šį  labai jautrų instrumentą fascijų  ištyrimui ir jos gydymui.

 

Darbo su jungiamuoju audiniu ypatumai:

-Jungiamasis audinys sunkiai pakelia grubų poveikį;

-Jungiamasisi audinys gali išsitempti tik esant lėtam poveikiui;

-Jungiamajam audiniui būdingas taktilinis ir proprireceptinis jautrumas;

-Tikslingas poveikis su apsaugos mechanizmais (Goldžio, raumenų verpstė).

Yra keletas fascijos poveikio būdų: tiesioginis ir netiesioginis

 

Netiesioginis, kai fascijos poveikis atliekamas naudojant MFR (miofascialinis atpalaidavimas), o tiesioginis metodas – kai atliekamas giliųjų audinių masažas (nors pavadinimas nevisiškai atskleidžia šio masažo rūšies specifiką).

 

Giluminio masažo atlikimo technika:

Naudojamos  keturių pirštų pagalvėlės, dilbiai, falangos, kumštis. Darbo metu tenka išlaikyti tam tikrą pozą, o tai kelia ypatingus reikalavimus ergonomikai. Pasirenkame tokias pozas kur yra galimybė išlaikyti maždaug 30 laipsnių poveikio kampą. Naudojame specialias kliento  pozas, kuriose raumuo  yra iš anksto ištemptas. Per visą judesio atlikimo laiką nesikeičia judesio tolygumas. Yra galimybė dirbti pasluoksniui.

 

Atlikimo būdas gali būti :

– „Inkaras“ su blokų panaudojimu (užkabinant ir išlaikant  tempimą);

-Fascinis ištempimas.

 

Pasikeitimai atsiranda iš karto arba po 1-3 valandų. Paūmėjimų būti neturėtų.

Giliųjų audinių masažas pakelia masažo specialistą į aukštesnį lygį ir kelia aukštesnius reikalavimus anatomijos ir biomechanikos žinioms. Šis darbas neleidžia mechaninio požiūrio į masažą, būtina jausti audinį ir suprasti  kas su juo vyksta.

 

Papildomi naudojami  judesiai:

1.Deep Tissue klubo raumeniui

2.Deep Tissue užpakaliniam dvilypiam raumeniui

3.Deep Tissue plantarinei fascijai

4.Deep Tissue giliųjų kaklo  lenkiamųjų raumenų sričiai.

 

Naudojami Technikų junginiai esant įvairioms problemoms:

-Achilo sausgyslių problemos

-Kelio sąnario problemos

-Chroniškos  stuburo juosmeninės srities problemos

 

Trigeriniai taškai ir raumeninės fascijos sutrumpėjimas. Kaip atskirti ir gydyti?

Labai dažna situacija, kai dirbant su klientu, pirminės apžiūros ir palpacijos metu mes aptinkame skausmingus taškus tų raumenų srityje, kuriuos mums reikia masažuoti. Kai kada skausmingi sukietėję audiniai yra raumens pilvelyje, kai kada tvirtinimo vietose arba skausmas diagnozuojamas per visą raumens ilgį. Kaip nuspręsti – tai trigerinis taškas, struktūrinis fibrozinis pakitimas raumenyje (Tender Point) ar tai fascijos sutrumpėjimas? Ir svarbiausias klausimas – kokią gydymo strategiją reikia pasirinkti?

MOKYMŲ INFORMACIJA
Dėstytojas Aleksandr Bilkevič
Trukmė 3 dienos (30 ak. val.)
Laikas (preliminarus) 10:00-17:00
Kaina 480 Eur

Tiksli mokymų vieta ir patikslintas laikas pranešamas užsiregistravusiems ir patvirtintiems mokymų dalyviams likus 5-7 dienoms iki mokymų pradžios.

Baigus kursus išduodamas tarptautinis sertifikatas. Mokymų valandos neskirtos licenzijavimui. Mokymai nesuteikia masažuotojo profesijos ar kvalifikacijos.

Artimiausios mokymų datos

 

Trukmė: 30 ak. val.